IGOR PONOSOV (RU) / JAVIER ABARCA (ES) / K2RTE (EE) / SILEX PROJECT (FR) / TRON KARTON (LV) / ROMBO KAOS (LV) / JUKKA PELTOSAARI (FI) / MINTTU PYYKKÖNENP (FI) / KARINA DONIS (DE) / SLAVA PTRK (RU) / ABOVE (EE) / GUTS DRAWS (EE) / LIISA KRUUSMÄGI (EE) / SÄNK (EE)

Jälgi sündmust
Facebookis

üldine

 • • 07-17.06 - Stencibility residentuur: Igor Ponosov (RU)
   Igor Ponosov (1980) on Moskvas tegutsev kunstnik, aktivist, kuraator ja teadur, kes keskendub oma töös linnaruumis leiduvale kunstile. Ta on kirjutanud mitmeid raamatuid ning algatanud projekte nii Venemaal kui ka Euroopas. Ponosov tuleb enne festivali algust Tartusse, et tutvuda linnaga ja luua kohatundlikud teosed.
 • • 11-17.06 - “Minu esimene sein” tööde teostamine
   Tänavu oli "Minu esimese seina" kavandikonkurss kahes vanusegrupis: 14-19. aastased ja 20+ aastased. Projekti eesmärk on pakkuda noortele võimalus esimest korda oma kavandi põhjal teha töö seinale. Oma nõu ja jõuga on abiks Sänk.
 • • 14-17.06 - OFF-programmi seinte teostamine
   OFF-programm on eksperiment missiooniga luua Tartusse rohkem kohatundlikku tänavakunsti. Kokku saavad kohalikud ja rahvusvahelised kunstikud, kes otsivad inspiratsiooni linnaruumist ja selle elanikest ning loovad oma muljete põhjal üle linna laiali puistatud seintele kohaspetsiifilised tänavakunstitööd.
 • • 14-21.06 - SLÄP! kleepsunäitus avatud
   SLÄP! on rahvusvaheline kleepsunäitus, mille jaoks saatsid meile oma loominguga kleepse üle 150 kunstniku ligi 25 eri riigist. Tuhandeid ja tuhandeid saabunud kleepse eksponeerime vanast veoautost ehitatud galeriis, mis on pargitud endise Kasekese restorani juurde Tähe tänavas.

E 11.06

 • • 19:00 Festivali avamine. Tänavakunsti dokumentaali "Beautiful Losers" seanss koostöös Tartu Elektriteatriga
   Asukoht: Tartu Skatehall (Aardla 25i)
   *tasuta*
   Ajaloo suurimad kultuurisaavutused ei ole kunagi tekkinud turundusinimeste ajurünnakute või korporatsioonide fookusgruppide uuringute tulemusel, vaid alati loomulikul teel. Tavaliselt on põhjuseks see, et kokku satub grupp sarnaselt mõtlevaid inimesi, kes tahavad luua midagi uut lihtsalt armastusest asja vastu. Nii juhtus ka 1990. aastatel Ameerikas, kui grupp noori loomeinimesi hakkasid tegema kunsti, mis peegeldas nende elustiili. Loomingut mõjutasid tolle aja subkultuurid nagu skate, graffiti, tänavamood ja indie-muusika. Shepard Fairey, Mark Gonzales, Spike Jonze, Margaret Kilgallen, Mike Mills, Barry McGee, Phil Frost, Chris Johanson, Harmony Korine ja Ed Templeton olid kunstnikud, kelle tööd mõjutasid omakorda ülejäänud kunstimaailma, moodi, muusikat, kirjandust, filmi ja isegi sporti. Dokumentaalfilm „Beautiful Losers” räägib selle liikumise juurtest ja kujunemisest.

   Režissöör: Aaron Rose & Joshua Leonard
   Riik: USA
   Aasta: 2008
   Kestus: 90'
   Keel: Inglise keeles

   Treiler
   Jälgi sündmust ka Facebookis

T 12.06

K 13.06

N 14.06

R 15.06

 • 20:00 Joonistamisõhtu: kohtumine kunstnikega. Tartu tänavakunsti zine ja Igor Ponosovi "Russian Urban Art: History and Conflicts” esitlus
  Asukoht: Sodiaak (Riia 24b)
  *tasuta*

   Joonistamisõhtu drink’n’draw stiilis, võta kaasa oma lemmik joonistusvahendid. Kohapeal olemas lauad ja baar. Toimuvad ka uute tänavakunstiraamatute esitlused!

   Külas on Igor Ponosov Moskvast, kes räägib oma uuest raamatust "Russian Urban Art: History and Conflicts", kus autor uurib vene tänavakunsti jõurusikat läbi selle ajaloolise tausta. Raamatus käsitletav periood ulatub kahekümnenda sajandi alguse avangardi liikumisest kuni kahekümne esimese sajandi teisitimõtlejate ja aktivistideni.

   Esitleme ka Stencibility koostatud Tartu tänavakunsti zine* esimest numbrit. Et heita sisepilk tänavakunstniku mõttemaailma on meil seniavaldamata foto- ja tekstimaterjale otse neilt endilt. Ajakirja esimeses numbris on Edward von Lõnguse kümne aasta tagune manifest koos autori värske järelsõnaga, intervjuu Supilinna tänavakunstnikuga Kairo ning kokkuvõte Sirla magistritööst, mis analüüsib tänavakunsti korraldamise mõju iseseisvale tänavakunstile.

   *zine ehk ise avaldatud ajakiri

L 16.06

 • 12:00-16:00 Javier Abarca avastustöötoa 2. osa: retk Tartu äärealadel
  Registreerimine: kadri@stencibility.eu
  Hind: 10€
  NB! Retk on töötoa teine osa, mistõttu palume kindlasti osa võtta ka reedesest loengust!

  Koguneme: selgumisel

  Töötoa teine pool on vihjetel põhinev avastusretk Tartu äärealadel. Retke eesmärgiks on avastada eiratud paikasid linnas - kohtasid, mis on vabad kommertsist ja kontrollist. Kohtasid, kus on ruumi ja võimalusi mõtiskluseks. See on linn, kus võib kõike juhtuda! Osalejatele antakse juhtnöörid, mis aitavad neil teekonda üksi läbida.

  See paralleel-linn laieneb ümber teadaoleva linna, võttes prügimägede, ehitusplatside ja suurte infrastruktuuride vormi. Aga see lekib ka päris linna, täites iga lõhe ja prao, mis on jäänud süsteemis kasutamata: tühjad krundid, sillaalused, raudteeäärsed, tunnelid ja mahajäetud hooned. Kontrolli puudumine muudab sellise paralleel-linna loomulikuks elukeskkonnaks väljaheidetutele, kelleks võivad olla nii kodutud aga ka grafiti- või tänavakunstnikud.

  Tuur kestab 4h ning iga osaleja saab giidilt vihjeid selle kohta, kuhu järgmisena liikuda. Selleks, et saada mõjus kogemus, läbib iga inimene retke üksi või paarikaupa.

  NB! Retke pilet on 10€. Osalejate piirarv on 10! Palume registreerida kadri@stencibility.eu Retk toimub 16. juunil kell 12:00-16:00. Retk on töötoa teine pool, mistõttu on oluline osa võtta ka reedesest loengust!

  Jälgi sündmust ka Facebookis
  ---
  Javier Abarca (1973) on oma teadmistepagasi tõttu festivalidel üks oodatumaid külalisi - lisaks sellele, et seljataga on kümmekond aastat ülikoolis tänavakunsti loengute andmist, reisib Abarca viimastel aastatel tempokalt mööda tänavakunstifestivale ja -konverentse, et anda loenguid aga teha töötubasid. Abarca on viimati Berliinis toimunud Tag Conference’i ja tänavakunsti- ja grafitiraamatutele keskenduva Unlock Book Fairi asutaja.

  Javier Abarca
  Tag Conference
  Unlock Bookfair
 • • OFF-programmi kunstnike joonistamisretk mahajäetud hoonesse (koht salastatud)

P 17.06